DSS-Dansk Spansk Samvirke    A  l  m  u  ñ  e  c  a  r                  27. februar 1987

Urb. La Najarra • Blq. 2 bajo - Avda. de Europa 30 -  Almuñecar

Altinget

Mette (A)          50      

www,socialdemokraterne.dk

Sofie (B)           7        

www.radikale.net/

Pia (F)               15      

www.sf.dk

Mai (Ø)               9      

www.enhedslisten.dk

Franciska (Å)     6    

http://alternativet.dk/

Jacob (V)         23

https://www.venstre.dk/                                        

Pernille (D)       6       

www.nyeborgerlige.dk

Alex  (I)             14

www.liberalalliance.dk

Søren  (C)        10      

www.konservative.dk

Morten (O)        5

www.df.dk             

1) Statsminister Mette Frederiksen

2) Vicestatsminister og forsvarsminister

Jakob Ellemann-Jensen

3) Udenrigsminister Lars Løkke Rasmussen

4) Finansminister Nicolai Wammen

5) Økonomiminister Troels Lund Poulsen

6) Indenrigs- og sundhedsminister

Sophie Løhde

7) Justitsminister Peter Hummelgaard

8) Kulturminister Jakob Engel-Schmidt

9) Erhvervsminister Morten Bødskov

10) Minister for udviklingssamarbejde og

global klimapolitik Dan Jørgensen

11) Miljøminister Magnus Heunicke

12) Social- og boligminister

Pernille Rosenkrantz-Theil

· Velkommen

· Forsiden

· Foreningen

· Bestyrelsen

· Aktiviteter

· Bestyrelsens side

· Spansk online

 

 

 

 

· Foredrag

· Billard

 

· M A N D A G

· Petanque

· Hobby hold

 

· T I R S D A G

· Bridgeturnering

 

· O N S D A G

· Vandreture  

 

· T O R S D A G

· Bingo

· Filmaften

· Bridge let øvede

 

· F R E D A G

· Fredagstræf

 

 

 

 

· Ø V R I G T

· Edb-skolen

· Helligdage

· Spanien

· Danmark

· Links

· Biblioteket

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Åbenrå kommune 31 medlemmer - Konstituering

/(4) C   /(9)S   /(2)NB   /(1)SF /SP(2)  = 18   

//    (11) V    DF (2)  = 13 

Lars  (M)          16     

www.modoraterne.dk

Inger   (Æ)      14     

www.danmarksdemokraterne.dk

13) Beskæftigelsesminister

Ane Halsboe-Jørgensen

14) Børne- og undervisningsminister  Mattias Tesfaye

15) Udlændinge- og integrationsminister

Kaare Dybvad Bek

16) Skatteminister Jeppe Bruus

17) Minister for fødevarer, landbrug fiskeri Jacob Jensen

18) Kirkeminister, minister for landdistrikter

minister for nordisk samarbejde Louise Schack Elholm

19) Transportminister Thomas Danielsen

20) Uddannelses- og forskningsminister Christina Egelund

21) Digitaliseringsminister og minister for ligestilling Marie Bjerre

22) Ældreminister Mette Kierkgaard

23) Klima-, energi- og forsyningsminister

Lars Aagaard